Sağlık

» » » » Sarımsak Çayı Tarifi

Sponsorlu Bağlantılar


Her zaman fit bir vücuda sahip olmak isteriz ve bunun için de gerek yemelerine dikkat eder, gerek spor yapar gerekse de zayıflama çayı gibi alternatif yollara yöneliriz. Bu alternatif yolların belki de en etkili olanlarından biri sarımsak çayıdır. Bunun için de piyasada birçok sarımsak çayı tarifi bulunuyor. Sarımsak çayı, spor ve diyetlerin yanında kilo vermeyi hızlandırır ve sağlıklı bir diyettir. Aynı zamanda vücuttaki yağ yakımını hızlandırarak besin düzeninizi bozmadan zayıflamanızı sağlar.
Sarımsak çayı, metabolizmanın ve böbreklerin düzenli ve hızlı bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Vücuttaki yağ yakımını hızlandırdığı gibi gaz oluşumunu da üst düzeyde engeller.
Sarımsak çayı tarifi ile zararlı mide parazitlerini ve sindirim sistemini temizlersiniz. Kandaki zararlı kolesterolü azaltır ve kalp sağlığını korur. Gribe karşı üst düzey bağışıklık sağlar. Grip iseniz de öksürük ve burun akıntınızı azaltır. Sarımsak çayı tarifi, normal çaylarda da olduğu gibi göze oldukça yararlıdır. Özellikle buharı gözdeki sinüslerin açılmasına yardımcı olur. Sarımsak çayı tarifi doğal bir antibiyotik olduğu için düzenli olarak bağışıklık sistemini koruma altında tutar. Sarımsak çayının içinde A, C ve B1 vitaminleri bulunmaktadır. Ayrıca demir, kalsiyum, bakır, çinko ve selenyum maddeleri de vardır.

Sarımsak Çayı Tarifi İçin Malzemeler:

*3- 4 Bardak su
*3 – 4 Diş taze sarımsak
*Tat vermesini istediğiniz kadar bal ( Yarım çay bardağını geçmesin. )
*Yarım çay bardağı limon suyu

Sarımsak Çayının Hazırlanışı:

-Geniş bir cezvenin içine 3 – 4 bardak suyu boşaltın. Daha sonra taze sarımsaklarınızı ezik ve suyun içerisine atın. 
-Kısık ateşte su kaynayıncaya kadar bekleyin. 
-Kaynadıktan sonra cezveyi ocaktan indirince sarımsaklı suyunuzun içerisine bal ile limon suyunu ilave edin. 
-Bal ve limon suyundan sonra karıştırın ve soğuyana dek bekleyin. 
-Soğuduktan sonra sarımsaklı çayınız içilebilir duruma geliyor. 
-Günde 3 öğün, her öğünde 1 bardak sarımsaklı çayı, istediğiniz kiloya düşene kadar düzenli olarak içiniz ve istediğiniz zaman anında bırakabilirsiniz.

Sarımsak Çayının Diğer Faydaları:
Aynı zamanda sarımsak çayı tarifinin saça da oldukça büyük faydası vardır. Zaten yüzyıllardır saç bakım kremlerinde ve şampuanlarda kullanılan sarımsak, çay halinde tüketildiğinde de saça fayda sağlar. Sarımsak saçları güçlendirir ve doğal parlaklık kazandırır. Aynı zamanda saç uçlarındaki kırıklıkları yüksek oranda azaltır. Sarımsak çayı tarifinin etkilerini kullanan ve memnun kalan ünlü kişilerden de anlayabiliriz. Holywood yıldızı Angelina Jolie’nin doğum sonrası kullandığı bu çay ile eski kilosuna döndü. Sarımsak çayı tarifini Afrika yerlilerinden öğrendiğini açıklayan Angelina Jolie sayesinde Türk starların da güvenerek kullandığı bu karışık oldukça yaygın olarak kullanılmakta ve tamamen organik olmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Bir yorum bırak