Sağlık

» » ZEYTİNYAĞI ile BİRLEŞEN TAŞKÖPRÜ SARIMSAĞI BEL FITIĞINA ÇARE OLUYOR..!

Sponsorlu BağlantılarZEYTİNYAGI ile BİRLESEN TASKÖPRÜ SARIMSAGI BEL FITIGINA CARE OLUYOR..!
Sarımsak yüzyıllardır gerek baharat olarak gerekse tıbbi açıdan ilaç sanayisinde kullanılmıştır.Dünyanın her yerinde sevilerek kullanılan şifa dolu bir besindir. Sarımsak antiseptik özelligi sayesinde kansere karşı, bel fıtıgı tedavisinde, saç ve cilt bakımında, zehirlenmelere karşı, zayıflama amacıyla ve daha pek çok hastalıgın tedavisinde kullanımı yaygındır. Zeytinyagı da aynı şekilde hiç bir zararı olmayan (aşırı tüketimi hariç)aksine dünyanın her yerinde defalarca kez faydaları ispatlanmıs, bilinen ve bilinmeyen bir çok hastalıga şifa olan besindir.Kendine Has Özellikleri Olan Tas Köprü Sarımsagı Hakkında Bilgi
Tasköprü sarımsagı sadece Kastamonu ili Tasköprü ilçesinde yetişen, adını da bu ilçeden almıs çok meşhur, faydalı ve kendine has özellikleri olan sarımsak çesididir. Taş köprü sarımsagının fiyatı piyasada kilosu 30 liradan başlayarak 50 TL’ye kadar satışı yapılmaktadır. Kastamonu ilinin Tasköprü ilçesi ülkemizde sarımsak yetiştiriciliginin en yogun yapıldıgı yerdir. Tas köprü sarımsagının raf ömrü uzun, ayrıca kokusu ve tadı da çok keskindir. Tasköprü sarımsagı yurdun başka yerlerinde yetiştirilmeye çalışılmış ancak Tasköprü ilçesinin topragında yetişen sarımsagın lezzetini, tadını yani özelliklerini alamamıştır. Taşköprü sarımsagının büyük bir kısmı ilaç fabrikalarında antibiyotik ilaç imalatı için kullanılmaktadır. Soguk hava depolarına ihtiyaç duyulmadan 1 yıl kadar raf ömrü vardır.Bel fıtıgı hastalıgına çare olarak şifa dolu bir kür paylaşıyoruz.
TASKÖPRÜ SARIMSAGI ve ZEYTİNYAGI KÜRÜ
Yetiskin insanların %80’ni hayatlarının belirli bir döneminde bel fıtıgı hastalıgı ile karsılaşırlar. Bel fıtıgı her yasta rastlanabilecegi gibi genellikle 30 ila 60 yaş arasında yogun olarak karşımıza çıkar. Hareketsizlik, sigara içmek, meslek hastalıkları, kontrolsüz ani hareketler ve aşırı kilo gibi çeşitli nedenlere baglı olarak bel fıtıgına yakalanmak mümkün.Dogal yöntemlerle bel fıtıgından kurtulmaya çalısıyorsanız taşköprü sarımsagı bel fıtıgı için mükemmel bir kaynaktır. Bel fıtıgı tedavisinde saf doğal zeytinyagı karıştırılarak kullanılması tavsiye edilir.
Bunun için gerekenler sadece
250 gr taşköprü sarımsagı
2 yemek kaşıgı kadar hakiki zeytinyagı
Yapılışı
Sarımsakların kabuklarını soyup buharda 15-20 dakika bekletin.Buharda bekleyen sarımsaklar yumusayacaktır.Yumusayınca sarımsakları iyice ezin ve zeytinyagı ile karıstırın.
Tülbent içerisine hazırlanan bu karısımı yayın ve bel bölgesinin üzerine tülbenti sararak baglayın. Üzerini naylon yada streç film ile sarın. Ortalama 1 hafta kadar bu sekilde bekleteceksiniz.
Karışımın dışarı kıyafetinize taşmaması ve kokusunun kimseyi rahatsız etmemesi için cok saglam sarmanız gerekir. 1 hafta geçtikten sonra tülbenti çıkarabilirsiniz.Umarım bu yöntem size de şifa olacaktır. Zeytinyagı ve taşköprü sarımsagının mucizesine inanın. Yorumlarınızı yazmayı unutmayın…Kaynak:Bilgi Doktoru


Sponsorlu Bağlantılar
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Bir yorum bırak