Sağlık

» » Tedavisi Mümkün Olmayan Hastalığı İyilestiren Bitki

Sponsorlu BağlantılarTedavisi Mümkün Olmayan Hastalığı İyilestiren Bitki
Tedavisi olmayan hastalıgı dahi sadece bir tutamla iyilestiriyor. Üstelik cok iyi bildiginiz bir bitki olması ve kolayca bulunabilir olması da büyük bir avantac. 
Civanpercemi, yıl boyu süren, Avrupa ve Asya’nın yerel sifalı otudur. 
Kuzey Amerika’da ve dünyanın diger tüm ülkelerinde kabul görmüstür.
Bu bitki, bayanların sancılı ve depresıf gecen regl dönemlerınde, menopoz oncesi ve sonrası cekilen rahatsızlıklarda cok etkılidir.
 Ayni zamanda kadınların üreme organları icin de pek cok faydası vardır. 
Rahim kanserı, cesitli rahim rahatsızlıkları, yumurtalık iltihaplarında icilen civan percemi cayları cok yararlıdır. 
Miyomlar ve beyaz akıntılar icin, yarım banyolar tavsiye edilebilir.Yarım banyo icin; 100 gr civan perceminin yaprak ve cicekleri tam olarak geceden soguk suyun icine konur. 
Ertesi gun kaynama derecesine kadar ısıtılıp, banyo suyuna ilave edilerek kullanılır. 
Yalnız banyo sırasında böbrek bölgesi suyun dısında kalmalıdır. 15 k. suda kalınır banyo sonrası kurulanmadan havluya sarınarak bir saat kadar dinlenılir. 
Bir dolu tatlı kasıgı civanpercemi ¼ litre kaynar suya ilave edilerek 3 k. demlenır, sonra süzülerek, sıcak olarak yudum yudum icilir. 
Oldukca acı olan bu cayı icerken, seker, tatlandırıcı gibi ılaveler yapmamak gerekır. Bitkı caylarına eklenen bu ılaveler, bitkilerin icındeki kımyasal maddelerle reaksıyon verebılirler. 
Maksımum fayda saglamak icin bunlara dikkat etmek gerekir. Bizım bayanlara tavsiyemiz, hic olmazsa yılda iki kez birer haftalık kür olarak bu bitkiyi tüketmeleridir.
Safra akısını uyarıcıdır ve kanı temızler. 
Şifalı cayı, siddetlı soguk algınlıkları ve gripler icin, mide ulserleri icın, mıde krampları, apseler, travma ve kanamalar icin ve iltıhap azaltıcı olarak kullanılan cok iyi bir ılactır.
Bu bitkı, bayanların sancılı ve depresif gecen regl dönemlerinde, menopoz öncesi ve sonrası cekilen rahatsızlıklarda cok etkilıdir. 
Ayni zamanda kadınların üreme organları icin de pek cok faydası vardır. Rahim kanseri, cesitli rahim rahatsızlıkları, yumurtalık iltihaplarında icilen civan percemi cayları cok yararlıdır. 
Miyomlar ve beyaz akıntılar icin, yarım banyolar tavsiye edilebilir.Sponsorlu Bağlantılar
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Bir yorum bırak