Sağlık

» » Soğanın Mucizevi Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar


Soganın bu etkisini biliyor musunuz?
Bir ailenin yaşadıkları soganın önemini gözler önüne seriyor.1919 yılında, dünyada 40 milyon kisi gripten öldügünde,bir doktor birçok ciftçiyi griple mücadelede yardım amacıyla ziyaret eder.Bircok ciftçi ve ailesi grip kapmıstır ve birçogu ölürler.Doktor ziyaretlerine devam eder ve bir sürprizle karsılaşır,ziyaret ettiği bir çiftçi ve ailesi çok saglıklıdır.Doktor böyle olabilmesi için aileye herkesten farklı ne yaptıklarını sorar ve cevaben çiftçinin hanımı odaya,bir tabak içine soyulmamış bir sogan koyduklarını söyler.Doktor buna inanamaz ve bu soganlardan birini alarak laboratuvarda mikroskop altına koyarak inceler ve sogan ın içinde grip virüsünü görür.Sogan açıkça grip bakterisini absorbe etmiş (içine çekmiş) ve bu sayede de aile saglıklı kalmıştır.Bu öyküden alınacak ders, bir miktar sogan almanız ve evinizin çevresinde bir yerlere yerleştirmenizdir.Ne oldugunu görmek için onu deneyin.Mor Sogan suyu kalbi güçlendirmektedir.Taşıdıgı esterler kanın pıhtılasmasını önler.Bogaz iltihabı tedavisi sesin güzelleştirilmesi sinirsel rahatsızlıkların tedavisi öksürüge bronsit ve bogaz agrısına karşı en iyi ilac sogan suyunun balla karıstırılarak yenmesidir. 
Bu maksatla hazırlanan macundan günde üc corba kaşıgı tüketilmeli.
Kan yapımına yardımcı olur.Kalp carpıntısını giderir.Kan basıncını tansiyonu düsürücü etkiye sahiptir.
Safra kesesi salgısını artırır ve bunun sonucu olarak tas olusumunu önler.


Seker hastalıgına karsı bol miktarda mor sogan yenir.El ve ayak tırnaklarının cabuk kırılmasında,tırnakları sık sık mor sogan suyu ile ovmak gerekir.
Kesik ve yanık yaralarının mikrop almaması icin mor sogan suyu sürülür.
Ayak bacak karın gögüs ve ellerdeki sismelere karsı günde üc defa yemeklerden önce birer çorba kaşıgı sogan suyu icilir.


Burun kanamalarını durdurmak amacıyla sogan yumrusu ikiye kesilir yarısı burnun önüne baglanır.
Cıbanları olgunlastırmak icin sogan yumrusunu olusturan yapraklar haslanarak cıban üzene konur.


Nasırları yok etmek için sirke icerisinde kaynatılan mor sogan nasır üzerine konarak baglanır ve bu islem birkac kez tekrarlanır.

Dizanteri veya bagırsak iltihaplarına karsı çig yumurta sarısı taze tereyagı iyice ezilmis kimyon tohumu ve fazla miktarda sogan suyu karıstırılıp günde üc defa birer corba kaşıgı yenir.
İdrar yolları agrılarında taze kesilmis ve ısıtılmıs sogan sıcak sıcak agrıyan yerin üzerine konur ve bu işlem birkac kez tekrarlanır.
Karın sancılarına ve mide kanamalarına karsı cok ince dogranmış sogan süt icerisinde kaynatılarak icilir.
Kaynak:bitkilog.com


Sponsorlu Bağlantılar
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Bir yorum bırak