Sağlık

» » Sinüzit Bitkisel Tedavi Kürleri

Sponsorlu Bağlantılar


Sinüzit Bitkisel Tedavisi Kürleri
Prof. Dr. Ahmet Maranki şifalı bitkiler dergisinde yaptıgı açıklamalarda sinüzite iyi gelen şifalı bitkiler ve kullanılısları hakkında bilgi veriyor. Bir üst solunum yolu hastalıgı olan sinüzit; baş agrısı, rahat nefes alamama, göz altı ve göz üstünde baskı ve basınç hissi belirtileri ile ortaya çıkan solunum hastalıgıdır. Burun tıkanıklıgı ve geniz akıntısı ile görülen bu hastalık çocuklarda huzursuzluk, geçmeyen öksürük,geniz akıntısına baglı ögürme ve kusma ile ortaya çıkar ve bitkisel kürler ile sikayetin azalacagını fakat doktor tedavisinin de ihmal edilmemesi gerektirdigini söylüyor.
Sinüzit Bitkisel Tedavi Kürleri
1- Sarımsak ve sogan dogal antibiyotik olarak kabul edilir. Sarımsak sogana göre daha güçlüdür. Hergün bir sarımsak bedenin saglıgı için çigneyip yutulması tavsiye edilir. Yapılan pekçok araştırmada sarımsak ve soganın antibiyotik etkisi ispat edilmiştir. Sinüzite de çok faydalıdır.
2- Sinüzite iyi gelen en sifalı bitkilerden biride okaliptusdür. Burnun iç kısmına sabah aksam okaliptüs yagı sürülür. Yada okaliptus yagı, nane yagı ile karıstırılıp alnın ve başın üst kısmı ovulursa buda yararlı olacaktır.
3- 2 yemek kasıgı kadar papatya yı 1 litre suya koyun ve atesi yakın.Yavaş yavaş kaynatın .Daha dogrusu kaynamaya basladıgında alın.Başınızı gögsünüzü havluyla örtün ve bu kaynattıgımız papatya ya soluyun.10 dakika kadar buharı soluduktan sonra hemen dısarıya çıkmayın biraz dinlenin.
4- 3 günde bir, limon sıkılır ve limon suyuna aynı miktarda su ilave edilir. Bu sinüzit kürü, gözlerden yas gelinceye dek, burna iyice çekilir. Prof. Dr. Ahmet Maranki bu tedaviye 1 ay kadar devam edilmesi gerektigini söylemektedir.
5- 1 çay bardagı suya, 1 çay kasıgı kekik yagı konulur. Bİr baska fincanda fındık kadar kil eritilir. Üzerindeki duru su alınıp, kekik yagıyla birlestirilir. İyice çalkalanır, günde 3-4 defa burun deliklerine bir kaç damla damlatılabilir.
6 - Ananas, sinüziye iyi gelen sifalı bir meyvedir. Ananasın icindeki “bromelain” adlı bilesik, sinüzit tedavisinde oldukca yararlıdır. Günde 250-500 gram arası taze sıkılmıs ananas suyu icebilirsiniz.
Sinüzit İcin Sogan Çorbası Tarifi
Prof Ahmet Maranki birde sinüzit hastaları için sogan çorbası tavsiye ediyor. Sinüzite çok faydalı bir çorbadır diyen Maranki sifalı sogan çorbasını sinüzit hastaları bir süre hergün yemeye gayret etmelidir diyor.
İşte sinüzit hastalarına özel sogan çorbası tarifi
Malzemeler
5 adet orta boy sogan
5 diş sarımsak
3 yemek kasıgı zeytinyagı
1 yemek kasıgı nisasta
4 yemek kasıgı rendelenmis kasar peyniri
1 litre su
Yapılışı
İncecik piyaz seklinde dogranmıs sogan ve sarımsak zeytinyagında kavrulur. Suyu ilave edip kaynamaya baslayınca su ile çözülen nisasta çorbanın içine konur. 2 dakika bu sekilde kaynayan çorbanın üzerine rendelenmis kasar eklenerek servis yapılır.
kaynak: maranki.com

Sponsorlu Bağlantılar
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Bir yorum bırak