Sağlık

» » Bunları Biliyor Musunuz?

Sponsorlu Bağlantılar


Çaydanlığınız Eskisi Gibi Parlamıyor Mu?
Çok sevdiginiz caydanlıgınız, zamanla mat bir görünüme bürünebilir. Yarım bardak sirkeye bir tutam tuz atıp, sert bir süngeri buna batırarak caydanlıgı silmeyi deneyin, eski parlaklıgına hemen kavustugunu göreceksiniz.

Ütünüz Leke Bırakıyorsa!
Ütü yaparken zaman zaman tabanı yapısır ya da leke tutar. Fakat ütünüzün altını tuz ve sirkeyle silerseniz leke tutmasını ve ütülediginiz camasıra yapısmasını önlemis olursunuz. Tabii bu silme islemini, ütü sogukken yapmanız ve sildikten sonra bir süre bekletmeniz gerekiyor.

Perdelerinizi Beyazlatmak İstiyorsanız?
Perdelerınızı Yıkamayla bu siyahlık gıder ama, daha sonraları bu kararmayı gidermek kolay olmaz.Perdelerinizi beyazlatmak istiyorsunuz ama basaramıyorsunuz.Onun için size tavsiyemiz yıkama suyuna 1-2 corba kasıgı toz seker katmanızdır.Yıkandıktan sonra göreceksiniz ki perdeleriniz eskisinden daha beyaz.

Buzdolabınızdaki Kötü Kokulardan Kurtulmak İstiyorsanız?
Buzdolabınızı ne kadar temiz tutarsanız tutun, zaman zaman hos olmayan kokular alırsınız. Bunu önlemek icin, küçük bir tabaga üc dört limon dilimi koyun ve buzdolabının en alt gözüne yerlestirin. Ancak her sabah dilimleri yenilemeyi unutmayın.Zamanla göreceksiniz ki buzdolabınız kötü kokulardan arınacaktır.

Kirec Lekelerinden Kurtulmak Mı?
Eger lavabonuzda cirkin kirec lekeleri olusuyorsa, yarım limonla hızlı sekilde ovmayı deneyin. Sonra su ile calkalayın ve kuru bir bezle kurulayın. Su koyup kaynattıgınız kapların ic kısımları zamanla kırecle kaplanır. Sivrı uclu bir bıcakla ne kadar kazırsanız kazıyın, bu kirec tabakasını tam olarak cıkartmanız mumkün degildir. En iyisi, bu kapların icine soydugunuz patates kabuklarını koyup uzun süre kaynatmaktır. Zamanla icini kirecin kapladıgı caydanlıgınızı, bosken kısık atesin üzerine koyun. Çaydanlıgı yakmamaya dikkat ederek, bir süre bu sekilde ısıtın. Göreceksiniz, kuruyan kireci kolayca cıkartabileceksiniz.Dilerseniz 1 tatlı kasıgı limon tuzu koyup uzerine su ekleyın ve yaklasık 15 dk kadar kaynatın.Daha sonra icindeki suyu dokun ve yıkayıp durulayın sonucuna sizlerde sasıracaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Bir yorum bırak