Sağlık

» » Anne Sütü Ve Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar


Anne Sütü Ve Faydaları
Anne sütü alımı hem anneye hem de bebege pek çok fayda saglamaktadır. Dogum sonrasında rahmin eski haline dönüşünü hızlandırır ve kanamaların erken kesilmesine yardımcı olur. Bebek için ilk altı ayda, D vitamini haricinde tüm ihtiyaçları karşılayan bir yapısı vardır. Sindirimi kolay ve bebegi enfeksiyonlara karşı koruyucu yapıdadır. Mucizevî olan anne sütü bebek için gerekli olan her şeyi tam olarak saglar. Aynı zamanda yapısı geregi bebeklerde süt alerjisine yol açmaz.

Anne Sütü Hem Anneye Hem de Bebege Fayda Saglar

Anne sütü alan bebekler pek çok açıdan çok daha saglıklı olarak gelişim gösterirler. Aynı zamanda her annenin sütünün, kendi bebegine uygun olan bir yapısı vardır. Bu açıdan bakıldıgında dahi mucizevi bir olaydır. Bebegin ilk aşısı sayılan agız sütü(gelen ilk süt) çok önemlidir. Pek çok açıdan hastalıklara karşı koruyucular vardır. Anne sütü bebegin sakinleşmesini, ruhunun da beslenmesini ve daha az aglamasını saglar. Emzirme sayesinde anne ve bebek arasındaki duygusal bag kuvvetlenir. Aynı zamanda anne sütü bebegin zekâ gelişimi açısından da çok önemlidir. Anne sütü her haliyle mucizevî bir şeydir. Yeri doldurulamayan yapıdadır. Çünkü

Bebegin hem beden saglıgına hem de ruh saglıgına olumlu etki saglar.
Her zaman hazır halde bulunan, temiz olan, uygun ısıda bulunan ve ekonomik olan besin kaynagıdır.
Besin maddeleri arasında sindirimi en kolay özelliktedir.
Her annenin sütü, kendi bebegine göre olup, bebege uygun özelliklerde bulunmaktadır.
Saglıklı nesiller oluşabilmesi açısından çok önemli rol oynar. Aynı zamanda mutlu anne ve mutlu bebek kavramını oluşturur. Bu nedenle anne sütünün önemi bilinmeli ve bu bilinçle hareket edilmelidir.
KADINYASAM.NET e Tesekkürler

Sponsorlu Bağlantılar
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Bir yorum bırak